O NAS

Nasz zespół powstał z potrzeby, potrzeby robienia czegoś co ma głębszy sens, z potrzeby szerzenia wiedzy na temat budowania relacji z dzieckiem i relacji w rodzinie która może być prosta, autentyczna, bliska, bezpieczna. Prywatnie jesteśmy żonami, partnerkami i mamami kierującymi się „bliskościowym” spojrzeniem na relację z dzieckiem. W naszym rozumieniu pomagania patrzymy na człowieka z którym pracujemy nie oceniając jego postępowania, nie krytykując, starając się być i dzielić całą naszą wiedzą, nie narzucając jednocześnie gotowych rozwiązań. Chcemy pomagać parom i rodzinom tworzyć relację opartą na bezpieczeństwie i takie samo bezpieczeństwo i nie oceniającą obecność dajemy podczas konsultacji i warsztatów. Niezależnie od trudności z którymi się borykacie możecie liczyć na naszą wiedzę i pełne wsparcie. Jeśli chcesz budować świadomą i bliską relację w swojej małej lub dużej rodzinie odwiedź nas i sprawdź czy chcesz tą świadomość poszerzać właśnie z nami.

Joanna Danielak

Jestem psychologiem i psychoterapeutką integracyjną.

Ukończyłam psychologię na Wydziale Psychologii Klinicznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (obecnie Uniwersytet SWPS) w trybie jednolitych 5-letnich studiów magisterskich , a następnie 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w podejściu integracyjnym w Szkole Psychoterapii INTRA (rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne), kurs Terapii Par I stopnia w Szkole CBT oraz kurs Rodzicielstwo Bliskości dla Profesjonalistów u Agnieszki Stein i Małgosi Stańczyk.

Przez kilka ostatnich lat prowadzę psychoterapię i konsultacje rodzicielskie osób które mają trudności z zajściem w ciążę, doświadczają lęku związanego ze zbliżającym się porodem i opieką nad dzieckiem. Pracuję też z osobami które mają trudności w relacji ze swoimi dziećmi lub mierzą się z tematami związanymi z ich dzieciństwem które rola rodzica im otworzyła.

Te wszystkie doświadczenia terapeutyczne oraz moje własne doświadczenie porodu i macierzyństwa skłoniły mnie do stworzenia miejsca w którym chcemy dać młodym rodzinom przestrzeń na tworzenie własnej rodziny w świadomy sposób, zgodny z najaktualniejszymi danymi naukowymi oraz w filozofii rodzicielstwa opartego na bliskości, życzliwości, zrozumieniu i poszanowaniu potrzeb wszystkich jej członków, zarówno dzieci jak i rodziców. Jesteśmy tu po to by was wspierać we wszystkich trudnych dla was i frustrujących chwilach – gdy czegoś nie wiecie, gdy ponoszą was nerwy, gdy nie wiecie kogo spytać, gdy wszyscy wokół wam doradzają a Wy czujecie że to nie do końca jest zgodne z Waszym wyobrażeniem albo gdy po prostu brakuje wam sił. Zapraszamy do budowania z nami waszej Bliskiej rodziny.

Doświadczenie zawodowe w pracy z dorosłymi zdobywałam w Klinice Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Odżywiania w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie w latach 2014 – 2017. Przez 4 lata pracowałam w poradni psychologiczno-psychiatrycznej Propsyche – partnerskiej placówce Medicover. Następnie zaczęłam pracować już tylko w swoim gabinecie.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Integracyjnej Psychoterapii Doświadczeniowej. Odbyłam terapię własną i jestem pod stałą superwizją.

Pracuję indywidualnie z dorosłymi i młodzieżą czerpiąc z podejścia psychoterapii humanistycznej, Gestalt, psychoterapii doświadczeniowej i EFT (emotional focused therapy). Koncentruję się na stworzeniu bezpiecznej relacji z osobą z którą pracuję.

Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci, żoną i pasjonatką Mindfulness, nurkowania oraz jeździectwa które spowodowało że na mojej drodze spotkałam Martę Stasiełowicz z którą obecnie pracuję w tym projekcie.

Marta Stasiełowicz

Jestem psycholożką, pracującą w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, trenerką FamilyLab, trenerką umiejętności psychospołecznych, praktykiem metody Kids’Skills.

Od 20 lat pracuję z ludźmi w różnych odsłonach wsparcia psychologicznego– zaczynając jako psycholog biznesu w obszarze diagnozy i rozwoju kompetencji interpersonalnych i przywódczych, następnie facylitator programów rozwojowych w asyście koni, trenerka prowadząca seminaria i warsztaty umiejętności rodzicielskich i terapeuta osób dorosłych.

Obecnie moja praca koncentruje się na wsparciu i towarzyszeniu kobietom w ich drodze – nie tylko macierzyńskiej, jak też prowadzeniu rozwojowych cykli (np. związanych z radzeniem sobie ze stresem i trudnymi emocjami) oraz grup wsparcia. Prowadzę także sesje relaksacyjne z wykorzystaniem metod muzykoterapeutycznych.

Współpracuję z Ośrodkiem Terapeutyczno-Rozwojowym “Przystanek Latającej Żyrafy”, gdzie prowadzę sesje indywidualne, jak też warszawskimi fundacjami: Fundacją Wspierania Rodziny “Bliżej”, Fundacją RoRo, Fundacją “Przystanek Twórczość”, gdzie pracuję głównie z grupami.

Uważam, że moja praca wiąże się z ogromnym przywilejem bycia zapraszaną do intymnego świata drugiej osoby, po którym zawsze staram się poruszać z szacunkiem, wrażliwością i empatią.

Nieustannie szkolę się i superwizuję, aby skutecznie pomagać moim Klientom.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Prywatnie jestem mamą trójki dzieci, pasjonatką koni, komunikacji międzygatunkowej i lasu.