PARTNERZY TRENERZY

Jesteś trenerem jeździectwa i uwielbiasz swoją pracę. Szkolisz się, rozwijasz, ksztalcisz siebie i swoich jeźdźców.

Jeździcie na egzaminy na odznaki jeździeckie i na zawody. Masz serce pełne zapału i głowę pełną pomysłów. 

Zastanawiasz się, jak przekazać swoim jeźdźcom jak najwięcej tajników klasycznego jeździectwa, ale też (a może przede wszystkim?) miłość i szacunek do koni. Próbujesz im przekazać, że jeździectwo powinno być satysfakcjonujące i przyjemne zarówno dla konia, jak i dla jeźdźca.

Czasem też Ci się odechciewa… Na zawodach wygrywają Ci, którzy bija, szarpią, rozprężają się drastycznie i wykrzykują obelgi do swoich koni. Licencje często zdają Ci, którzy za nic mają dobro swoich koni. Na konsultacjach piaffy ćwiczą Ci, którzy pozwalają swoje P-klasowe konie dociskać do granic psychicznej i fizycznej wytrzymałości. Oni nie przejmują się tym, że to nie ma nic wspólnego z prawidłowym jeździectwem. Cierpią głównie konie. I ewentualnie sfrustrowani siłową jazdą jeźdźcy.

NIE TAK TO MA WYGLĄDAĆ 

Trenerzy na całym świecie zaczynają wspólnie głośno mówić „nie” przemocy.   Dołącz do nich.  

Wszyscy jesteśmy zgodni – wiedza jest najlepszym lekarstwem na przemoc. Nie trzeba używać siły, żeby koń chodził coraz lepiej. Nie trzeba znęcać się nad zwierzęciem, żeby efektywnie uczyć jeździectwa. Nie trzeba wyśmiewać jeźdźca, żeby robił postępy lub po prostu „załapał”, jak wykonać ćwiczenie. 

„NIE” DLA PRZEMOCY W JEŹDZIECTWIE

Nasz model NONVIOLENT RIDING da Ci prawdziwe konkretne narzędzia, dzięki którym poprawisz swoje wyniki w jeździectwie (swoim i swoich uczniów) bez użycia siły i przemocy. To wiedza i praktyczne umiejętności z bardzo wielu dziedzin m.in. psychologii, teorii sportu, rekreacji ruchowej, pedagogiki, andragogiki (nie wiem, jakie dziedziny wymienić, bo w sumie mamy tu combo) 

Nauczysz się, jak zarządzać emocjami…. (TO MUSZE ROZWINĄĆ…) 

Turkusowa Opaska to atrybut wspólnej inicjatywy.

Dzięki niej będzie widać, że popierasz Jeździectwo bez Przemocy. 

Zaproponuj też swoim jeźdźcom, żeby zaczęli nosić Turkusową Opaskę. Wspólnie możemy poprawić dobrobyt naszych koni i zmienić wizerunek przemocowego jeździectwa. 

Jak zostać partnerem NVR?

Napisz do nas na kontakt@jezdziectwobezprzemocy.pl